Svet-Stranek.cz
PF 2019

MERKUR VE STŘELCI 31.10.2018 (05:37 CET) - 01.11.2018 (12:11 CET), 13.12.2018 (00:42 CET) - 05.01.2019 (04:39 CET):Všechny naše sny se mohou vyplnit - pokud máme odvahu o ně usilovat. (Walt Disney)

MERKUR VE STŘELCI 31.10.2018 (05:37 CET) - 01.11.2018 (12:11 CET), 13.12.2018 (00:42 CET) - 05.01.2019 (04:39 CET)

TAOISTICKO TANTRICKÉ MASÁŽE PRO MUŽE

Osobní výklad z Tarotových karet:

Minulost - Současnost - Budoucnost

Pomoc v rozhodování - Vyjasnění partnerských vztahů


E-mail: vyklad-karty@seznam.cz

Rezervace osobní schůzky Tel.: +420 773 251 996

Pondělí - Neděle NON-STOP !!!

Davídkova 654/27, Praha 8 - Libeň

Soukromé parkování zdarma v objektu domu

I speak English, Deutsch, Pусски, Parlo italiano nativo
MERKUR VE STŘELCI 31.10.2018 (05:37 CET) - 01.11.2018 (12:11 CET), 13.12.2018 (00:42 CET) - 05.01.2019 (04:39 CET)
Apologie“ neboli „Vlastní obhajoba
proti nařčení z čarodějnictví“ je řeč, kterou Apuleius pronesl na svou obranu před soudem a která mu zachránila život.www.radioclaret.net

25. prosince se narodil Ježíš. Spasitelů ale lidstvo pamatuje vícZlatý osel

Apuleius Metamorphoses c. 65.jpg
By Bartolomeo di Bartoli for Bruzio Visconti - 2D copy of a scan of an medieval manuscript, Public Domain, Link


http://light-worker.cz/slunce-ve-stiru

http://light-worker.cz/retrogradni-merkur-ve-stiru

Satirický román je líčením neuvěřitelných příhod zámožného vzdělaného mladíka Lucia, který se v touze po dobrodružství a kvůli vlastní nerozvážností proměnil v osla.
Než však stačí proti tomu cokoli udělat, je ukraden a donucen v oslí podobě putovat s různými majiteli, kteří ho kupují či kradou.

Vlastní vyprávění je přerušováno vloženými příběhy jiných postav.

Luciův příběh je tedy rámcem pro množství drobnějších rámcových příběhů, přičemž v první části knihy vypravěč (Lucius-osel) přenechává vyprávění aktérům či svědkům příběhů, ve druhé se Lucius-osel stává jejich přímým účastníkem a většinou je také sám vypráví.

Nejvýraznějším vloženým příběhem je rozsáhlý příběh umístěný ve středu knihy, pohádka o Amorovi a Psyché.

Vložení tohoto mýtu není bezúčelné, protože Psyché má s Luciem mnoho společného – těžké zkoušky, jimiž procházejí, jsou trestem za zvědavost a marnivost.

Lucius nakonec díky zasvěcení bohyni Isidě získává svou původní podobu.
Amor nebo Cupido ?

Laurel wreath
By dalovar - Laurel_wreath_fa13.gif By Фёдор Таран (http://fa13.com) [Copyrighted free use], via Wikimedia Commons, CC0, Link


Mýty spojené s Erótem

Sám Erós byl proti lásce také bezmocný (pokud mu nepomohl Anterós). Mýty uvádějí několik jeho milostných historek.

Eros-piccadilly-circus.jpg
CC BY-SA 3.0, Link


Jedním ze známých mýtů je příběh Eróta a Apollóna, který si z Eróta tropil posměšky ohledně jeho střelby ze zlatého luku. Erót za to způsobil svou střelou, že se Apollón zamiloval do nymfy Dafné, dcery Ládóna, která však Apollónem opovrhovala. I to měl na svědomí Erót, který ji zasáhl pro změnu šípem, který lásku zabíjel. Dafné v hrůze před Apollónem, který byl přitom nejkrásnějším z bohů, požádala svého otce o změnu podoby a ten jí vyhověl. Změnil Dafné ve vavřínový strom, jehož listy si pak Apollón zdobil hlavu na paměť své první lásky.

Metapontum Triobol 868740.jpg
Autor: Classical Numismatic Group, Inc. http://www.cngcoins.com, CC BY-SA 2.5, Odkaz


http://light-worker.cz/retrogradni-merkur-ve-stiru

Příběh Eróta a Psyché má dlouholetou tradici jako lidový příběh starověkého řecko-římského světa dávno předtím, než byl publikován; prvním byl Apuleius ve své novele Zlatý osel. Novela je sama napsána v římském pikareskním stylu, i když Psyché a Afrodité si udržují řecké znaky. Je to pouze Erós, jehož role pocházela z jeho úlohy v římském panteonu.

Daphne&Apollo Overmantle StaffordBarton Dolton

Herakles Ladon Staatliche Antikensammlungen SL89.jpg
By User:Bibi Saint-Pol, Own work, 2007-02-09, Public Domain, Link


Rom, Pantheon bei Nacht.jpg
Autor: Dnalor 01Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Odkaz


http://light-worker.cz/saturn-kozoroh-strelec-pluto

Tento příběh je pouze odbočkou a strukturální paralelou k hlavní dějové linii Apuleiovy novely a je vypravován pro obveselení nějakou stařenou dívce zajaté lupiči. Vypravuje se v něm o lásce plné protivenství mezi Erótem a Psyché, jejíž jméno je obtížně přeložitelné, snad může být míněna „duše“, „mysl“, nebo spíše oboje. Psyché byla natolik krásná, že její krása pobouřila i bohyni krásy Afrodité, protože lidé kvůli ní opouštěli její oltář a uctívali místo toho tuto smrtelnici. Afrodité proto nařídila svému synu Erótovi, aby ji zranil šípem lásky k nejhoršímu muži na světě. Erós se však místo toho zamiloval do Psyché sám a nechal ji unést do svého sídla, kde se s ní každou noc za tmy scházel. Jejich klid a mír je však narušen závistivými sestrami Psyché, které způsobí, že se Psyché pokusila zjistit jeho pravou podobu. Erós, popálený olejem z lampy, pomocí které se ho Psyché snažila poznat, od ní odletí a Psyché se ho snaží hledat po celém světě. Pokud chce Psyché získat svou lásku zpět, musí splnit tři úkoly, přičemž jeden z nich ji zavede až do podsvětí. Úkoly se jí podaří splnit a nakonec se smíří se svou tchyní a je přijata do panteonu bohů jako nesmrtelná Erótova manželka. Výsledkem lásky Eróta a Psyché pak byla jejich dcera, pojmenovaná Hédoné, neboli Rozkoš.

Amor nebo Cupido ?

Laurel wreath
By dalovar - Laurel_wreath_fa13.gif By Фёдор Таран (http://fa13.com) [Copyrighted free use], via Wikimedia Commons, CC0, Link


Michelangelo Caravaggio 007.jpg
Autor: Caravaggio – The Yorck Project (2002) 10.000 Meisterwerke der Malerei (DVD-ROM), distributed by DIRECTMEDIA Publishing GmbH. ISBN: 3936122202., Volné dílo, Odkaz


Le Roi danse - DVD cover - IMDB.jpg
By Source (WP:NFCC#4), Fair use, Link


http://light-worker.cz/saturn-kozoroh-strelec-pluto

Návštěva a návrat Psyché z podsvětí z ní udělalo symbol věrnosti, podobně jako byli Dionýsos a Persefona. Stala se objektem některých náboženských mysterií a byla občas zmiňována s populárními Eleusinskými mysterii.

Někteří lidé věří, že tento příběh vypravuje o tom, že láska přichází tehdy, když člověk v touze (Erós) sní spíše o duši (Psyché) svého protějšku, než aby toužil po jeho těle. Dva mohou nalézt lásku, ale ještě snadněji ji mohou ztratit kvůli nedůvěře.


Locri Pinax Of Persephone And Hades.jpg
By No machine-readable author provided. AlMare assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 2.5, Link


http://light-worker.cz/retrogradni-merkur-ve-stiruwww.Claudia Ghimel Prague Hotel Escort.cz

Tantra and Tao Massages with Claudia Ghimel

Výklad z Tarotových karet Praha

Dobré kartářky. CZ

Seznamka 69 - Erotická Seznamka Seznamka Hotinzerce - erotická inzerce Seznamka ABCsex - erotická inzerce Seznamka SexNavigace - erotická inzerce Seznamka4u - erotická inzerce

www.frekvence1.cz
banner


astrologer Rychard Silver
www.stribny.cz
Richard Stříbrný
make people GIFs like this at MakeaGif
návštěvníků stránky
celkem472 590