Svet-Stranek.cz
(Friedrich Nietzsche 15.10.1844 Röcken u Lützenu – 25.08.1900 Výmar)

MERKUR V BÝKU 13.05.2018 (14:39 CEST) - 30.05.2018 (01:48 CEST):(Friedrich Nietzsche 15.10.1844 Röcken u Lützenu – 25.08.1900 Výmar)

MERKUR V BÝKU 13.05.2018 (14:39 CEST) - 30.05.2018 (01:48 CEST)

TAOISTICKO TANTRICKÉ MASÁŽE PRO MUŽE

Osobní výklad z Tarotových karet:

Minulost - Současnost - Budoucnost

Pomoc v rozhodování - Vyjasnění partnerských vztahů


E-mail: vyklad-karty@seznam.cz

Rezervace osobní schůzky Tel.: +420 773 251 996

Pondělí - Neděle 08.00 - 22.00 hod.

Davídkova 654/27, Praha 8 - Libeň

Soukromé parkování zdarma v objektu domu

I speak English, Deutsch, Pусски, Parlo italiano nativo
MERKUR V BÝKU 13.05.2018 (14:39 CEST) - 30.05.2018 (01:48 CEST)
#Známky #Směry #Výběr #Rozsudek #Zabezpečení #Nejistota"Náboženství není žádný lidový omyl, je to velká pravda instinktu, kterou lidé tuší a vyjadřují." (Ernest Renan)

„Působí to dojmem, jakoby srdce (milovat) jeho nemohlo překonati, co rozum (mít rád) již dávno byl odvrhl". (František Xaver Šalda)

F. X. Šalda, signature.jpg
Von HTO - Scanned from original belonging to the uploader, Gemeinfrei, Link


http://light-worker.cz/venuse-v-blizencich

"Kašlu na intelekt. Úplně by mi stačilo, kdybych měl dost instinktu." (Jules Renard )

Jules Renard

(22. února 1864 Châlons-du-Maine, Francie − 22. května 1910 Paříž, Francie)

Jules Renard.jpg
Volné dílo, OdkazInstinkt

Instinct dog shake.jpg
Autor: Mickey Samuni-BlankVlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Odkaz


Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Účelné chování, často vyvolané určitým podnětem, kterému se ani mladý živočich nemusí učit, nýbrž provede je hned napoprvé téměř dokonale a pak už vždycky stejně, vždycky přitahovalo pozornost člověka. Způsob, jak pavouk tká síť nebo jak včely budují plásty zároveň, vyvolával hluboký obdiv nad účelností přírody. Pojem instinktu tak vyjadřoval jednak jistý automatismus, jednak jistotu a dokonalost daného chování a užíval se metaforicky i pro více méně automatické, nikoli promyšlené jednání člověka.

V počátcích experimentální psychologie a etologie se zdálo, že se dobře hodí i pro popis lidského jednání, pokud je spíše nutkavé, automatické a stereotypní. Tento rys neodolatelného nutkání či puzení vyjadřuje české slovo pud, které použil Sigmund Freud pro popis nevědomých motivačních „energií“ člověka. Neměl tím však na mysli jednotlivé instinktivní reakce a pohyby, nýbrž celkové tlaky, jimž je člověk ve společnosti běžně vystavován. Freud mluvil například o „pudu k životu“ a „pudu k smrti“, o „principu reality“ a „principu slasti“.

S pojmem instinktu pracoval ještě rakouský etolog Konrad Lorenz, který jím rozuměl „spontánní systém chování dostatečně jednotný na to, aby si zasloužil pojmenování.“ V polovině 20. století se však ukázalo, že jakmile se pojem instinktu pokusíme přesněji definovat, lidské chování taková definice nevystihuje. Tak pro instinktivní chování živočichů je často typické, že mu nemohou odolat, že je nedokáží potlačit, což u člověka nastává jen zcela výjimečně (např. neodolatelné mrknutí oka, když se před ním náhle objeví překážka).

Naopak německý antropolog Arnold Gehlen poukázal na to, jak je systém instinktů u člověka oslaben a hlavně podřízen – až na nečetné výjimky – vědomému rozhodování; člověk je tak podle něho „bytost s nedostatkem“ (Mangelwesen), která se účelné způsoby jednání v určitém prostředí musí buďto učit, anebo si je hledat sama. Tím je zároveň dána téměř univerzální schopnost člověka přizpůsobit se různému prostředí.

Vzhledem k potížím při definování nakonec psychologové i etologové pojem instinktu opustili a používají raději označení vrozené chování, vrozený vzorec chování. Slovo instinkt se tak vrátilo do obecné řeči, kde jeho víceznačnost a neurčitost nevadí.


1933-may-10-berlin-book-burning.JPG
Autor: neznámýUnited States Holocaust Memorial Museum, Volné dílo, Odkaz


Nacisté Freudovy knihy pálili na hranicích

Sigmund Freud

(6. května 1856, Příbor – 23. září 1939, Londýn)

Sigmund Freud LIFE.jpg
Autor: Tento obrázek je k dispozici v oddělení Prints and Photographs division americké Knihovny Kongresu pod digitálním ID cph.3g04946. Toto oznámení neurčuje autorská práva tohoto souboru. Stále je vyžadován běžný popisek licence. Pro další informace viz Commons:Licencování., Volné dílo, Odkaz
www.Claudia Ghimel Prague Hotel Escort.cz

Tantra and Tao Massages with Claudia Ghimel

Výklad z Tarotových karet Praha

Dobré kartářky. CZ

Seznamka 69 - Erotická Seznamka Seznamka Hotinzerce - erotická inzerce Seznamka ABCsex - erotická inzerce Seznamka SexNavigace - erotická inzerce Seznamka4u - erotická inzerce

www.frekvence1.cz
banner


astrologer Rychard Silver
www.stribny.cz
Richard Stříbrný
make people GIFs like this at MakeaGif
návštěvníků stránky
celkem424 794